Płukanka z pokrzywy.

Czy pokrzywa jest dobra na włosy?
Traktowana jako chwast jest wspaniałym lekarstwem i w zasadzie superfoods. Od dawna była używana do wzmacniania włosów. Nasze babcie wierzyły, że dodaje im blasku i zahamuje wypadanie. Z tej leczniczej rośliny warto korzystać, jeśli chcemy mieć piękne i zdrowe włosy.
Dlaczego pokrzywa?
Zawiera sporo minerałów: wapnia, magnezu, potasu, krzemu, fosforu, siarki, chloru. Jest bogactwem witamin: C, K, E, A, B2. Ma w sobie dużo ryboflawiny, kwasu pantotenowego, glicerowego oraz beta-karotenu. Napar albo płukanka z pokrzywy to doskonały kosmetyk dla włosów. Wzmacnia ich kondycję, poprawia wygląd i odżywia.
Jak działa na włosy?
Przede wszystkim zmniejsza ich przetłuszczanie się. Nabłyszcza i dodaje blasku włosom. Działa przeciwłupieżowo i stymuluje porost nowych włosów. Zmniejsza ich wypadanie oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną. Chroni przed chorobami grzybicznymi. Odżywia nie tylko włosy, ale też skórę i paznokcie. Wzmacnia pasma i sprawia, że są lśniące i wytrzymałe.
Jak stosować pokrzywę na włosy?
Jako wcierkę lub płukankę. Poza tym samo picie naparów wzmacnia od środka cały nasz organizm. Warto jest mieć w domu susz ziołowy z pokrzywy. Najlepiej zebrać ją samemu na łące w kwietniu lub maju, kiedy ma młode listki, w domu rozłożyć na papierze i pozostawić do wysuszenia. Taki susz pijemy w formie herbaty. Napar ma działanie wewnętrzne. Zewnętrznie możemy zastosować płukankę.
Płukanka z pokrzywy.
Jest łatwa do zrobienia. Po jej zastosowaniu widać też szybko efekty. Włosy staną się gęstsze, mocniejsze i będą bardziej lśniące. Do jej wykonania potrzebujemy kilku ususzonych łodyg, które zalewamy wrzątkiem. Czekamy przez kwadrans, aż się zaparzy. Potem napar nakrywamy i czekamy do wystygnięcia. Umyj włosy szamponem, spłucz i zastosuj płukankę na włosy. Tak, jakbyś myła je ponownie. Wcieraj ciecz we włosy. Następnie pozostaw na włosach i zawiń głowę ręcznikiem. Pozostaw na kwadrans. Po tym czasie ściąg ręcznik, nie spłukuj, tylko wysusz włosy. Stylizuj jak zwykle. Jeśli napar pozostał, nie wylewaj go. Możesz go użyć następnym razem.
Najnowsze komentarze