Jak wyglądać atrakcyjnie i zdrowo?

0

O tym jak wyglądać atrakcyjnie napisano już wiele książek i artykułów. Każdy z nas chce podobać się innym i wzbudzać w nich pozytywne emocje.

Niestety nie każdy uważa się za atrakcyjną osobę, a tak naprawdę niewiele trzeba zrobić, żeby poczuć się sexy.

Co zrobić, aby wyglądać atrakcyjnie

Na początku musimy zdefiniować to jak się czujemy. Najlepiej wziąć sobie kartkę papieru, długopis i zanotować to jakbyśmy siebie sami ocenili. Jeżeli nasze poczucie własnej wartości jest niskie to wiadomo, że nie damy sobie wysokiej oceny.

Najważniejsze jest jednak to, żebyśmy zrobili to szczerze. Wiele problemów z poczuciem wartości jest związana z niewłaściwymi przekonaniami na nasz temat. Możliwe, że w przyszłości słyszałaś, że nie wyglądasz wystarczająco dobrze i ten moment utkwił głęboko w pamięci.

Gdy już to zrobisz i znajdziesz wszystkie “nieatrakcyjne” elementy w swoim wyglądzie zastanów się kilka chwil, co możesz zrobić, aby to poprawić. Aby ułatwić Ci zadanie skorzystaj z poniższych punktów.

Ciało

dbanie o ciało Niestety ale każdy może poszczycić się doskonałą figurą. Czasem trzeba wykonać trochę pracy, żeby wyglądać atrakcyjnie. Przede wszystkim trzeba porzucić swoją strefę komfortu i wyjść na zewnątrz. Doskonałą metodą jest znalezienie jakiejś aktywności sportowej, która będzie sprawiała Ci przyjemność.

Skoro do tej pory nie uprawiałaś żadnych sportów to może czas zapisać się do klubu fitness lub zacząć biegać. Nasze ciało samo się nie zmieni i trzeba wykonać trochę pracy, żeby nabrało odpowiednich kształtów.

Podczas odchudzania ważna jest także odpowiednia dieta składająca się z warzyw, owoców oraz niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Nie zalecam jeść fast foodów oraz innych niezdrowych rzeczy, gdyż nie jest to dobre dla naszego ciała.

Dla osób, które mają większe problemy z nadwagą przydatne mogą się okazać tabletki na odchudzanie, które pomogą zredukować tkankę tłuszczową. Jak widzisz metod jest wiele tylko trzeba się ruszyć z miejsca.

Cera

Kolejnym ważnym punktem jest cera. Możliwe, że od zawsze miałaś problemy z pryszczami lub trądzikiem. To powodowało u Ciebie, że wpadałaś w różne kompleksy.

To jaką mamy cerę zależy od higieny, genetyki oraz od tego co jemy. Spożywając produkty chemicznie przetworzone na twarzy częściej zaczną pojawiać się wszelakie niedoskonałości. Dlatego ważna jest zdrowa dieta obfita w witaminy i składniki odżywcze.

Osoby które mają problemy z trądzikiem i wypryskami na twarzy powinny zainteresować sprawdzonym środkiem na trądzik Nonacne.

Ubiór

definiowanie własnej atrakcyjnościIstnieje pewien sprytny trik, o którym nie wszyscy wiedzą. Dla osób które chcą poczuć się atrakcyjnie może być bardzo przydatny.

Z reguły, gdy nie jesteśmy w nastroju to ubieramy się tak jak się czujemy. Gdy jest zła pogoda i pada deszcz to często ubieramy się na szaro i wyglądamy bezbarwnie. Zasada jest następująca: ubieraj się tak, jak chcesz się czuć.

Oznacza to, że powinnaś zawsze zakładać ubrania w rozmaitych kolorach, które Ci się podobają. Zamiast szarego koloru pomyśl o założeniu czegoś w kolorze czerwonym. To sprawi, że nie tylko zaczniesz wyglądać atrakcyjnie, ale będziesz się czuć zdecydowanie lepiej.

Zasada jest łatwe w zastosowaniu i skuteczna.

Przebywanie na świeżym powietrzu

przebywanie na świeżym powietrzuNasz wygląd jest związany również z tym co robimy na co dzień oraz jak spędzamy czas. Jeśli siedzisz codziennie po kilkanaście godzin w biurze a w domu odpalasz laptopa i przeglądasz portale społecznościowe to nic dziwnego, że czujesz się nieatrakcyjnie.

Nasz umysł potrzebuje tlenu i świeżego powietrza, dlatego już wcześniej napisałam o uprawianiu sportu oraz wszelkich aktywności związanych z naszą kondycją. Gdy siedzimy w jednej pozycji to po pierwsze możemy się garbić. Ta postawa jest niekorzystna i sprawia, że nie wyglądamy korzystnie w oczach innych ludzi.

Ponadto gdy siedzimy przed ekranem monitora to nasza twarz zaczyna robić się sztywna. Zrób eksperyment. Zrób sobie zdjęcie gdy siedzisz dwa tygodnie przed komputerem, a później zrób zdjęcie gdy, spędzasz czas z dala od telewizji, czy komputera. Różnica jaką zauważysz będziesz widoczna.

Przebywanie na świeżym powietrzu to element, który powinna zastosować każda osoba, która chce być atrakcyjna.

A czy Ty znasz metody na to, żeby wyglądać i czuć się atrakcyjnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here