10 Sprawdzonych Metod Jak Pozbyć Się Pryszczy Na Twarzy

0

Często zastanawiamy się jak pozbyć się pryszczy na twarzy szybko, bezboleśnie i skutecznie. Jeden mały pryszcz potrafi zepsuć cały dzień szczególnie, gdy chcemy wyglądać dobrze i niczego się nie wstydzić.

Okazuje się, że istnieją sprytne sposoby, dzięki którym można bardzo szybko pozbyć się tego problemu.

10 Metod Jak Pozbyć Się Pryszczy i Wyprysków na Twarzy

Poniżej przedstawiam sprawdzone metody, dzięki którym raz na zawsze pozbędziesz się pryszczy oraz wszelkich wyprysków na twarzy:

  1. Utrzymuj skórę w czystości

jak pozbyć się wypryskówŻyjemy w świecie, w którym jest pełno oparów i zanieczyszczeń. Nawet nieświadomie
wszystkie te substancje oddziałują na naszą skórę sprzyjając powstawaniu pryszczy na twarzy. Co należy zrobić w takim wypadku?

Dla optymalnego efektu przemyj twarz dwa razy dziennie i trzymaj przy sobie chusteczki oczyszczające twarz. W ten sposób, gdy Twoja skóra stanie się tłusta, brudna lub spocona możesz użyć chusteczki, aby oczyścić twarz. Jest to szczególnie przydatny sposób, gdy wykonujesz aktywności fizyczne (np. fitness lub aerobik) i chcesz, aby Twoja skóra pozostała czysta przed dłuższy czas.

2. Wykorzystaj maseczkę z aspiryny

aspirynaJeśli zastanawiasz się jak pozbyć się pryszczy na twarzy wykorzystaj maseczkę aspirynową. Aspiryna ma działanie przeciwzapalne, dzięki czemu możemy wyeliminować wszelkie niedoskonałości pozostające na naszej twarzy.

Procedura wygląda następująco: wyciśnij do kieliszka 3 aspiryny i zalej kieliszek łyżeczką wody. Zamiast wody możesz wykorzystać także jogurt naturalny. Czekasz kilkanaście minut, nakładasz zawartość kieliszka na szmatkę i przecierasz twarz. Dłuższe stosowanie tej procedury nie tylko sprawi, że niechciane pryszcze znikną z Twojej twarzy, ale również zaczniesz cieszyć się bardziej elastyczną skórą.

3. Zaopatrz się w lód

kostka loduLód podobnie jak aspiryna jest często stosowany do zmniejszenia obrzęków oraz
zaczerwienień na ciele. Z powodzeniem może być wykorzystywany do pozbywania się pryszczy z twarzy.

Procedura nie należy do najprzyjemniejszych ale jest niezwykle skuteczna. W celu pozbycia się pryszcza trzymaj lód w miejscu przez 20 do 30 minut. To spowoduje oczyszczenie twarzy z bakterii, a ponadto sprawi, ze skóra nabierze normalnego kolorytu.

4. Maseczka z kurkumy

kurkumaKurkuma od wieków miała zastosowania lecznicze w medycynie. Nadaje się również do usuwania wyprysków oraz zanieczyszczeń z twarzy. Sposób przyrządzenia maseczki wygląda następująco:

Na początku musimy oczywiście zaopatrzyć się w kurkumę, którą mieszamy z naturalnym jogurtem i odrobiną oliwy z oliwek. Powstałą maseczkę nakładamy w miejsca, z których chcemy zlikwidować pryszcze. Po kilku dniach stosowania zauważysz znaczną różnicę.

5. Zrób maseczkę z ogórka, aby pozbyć się pryszczy na twarzy

maskecza z ogórka na pozbycie się pryszczyTo rozwiązanie będzie najskuteczniejsze, aby zmniejszyć zaczerwienienie na twarzy,
ale nie jest skuteczne do eliminowania bakterii. Cała procedura polega na tym, żeby obrać ogórka i zrobić z niego pastę. Gdy już to zrobimy nakładamy pastę z ogórka na pryszcz lub na całą twarz. Czekamy 15-20 minut, a następnie spłukujemy twarz zimną wodą. Twoje zaczerwienienie powinno być teraz znacznie mniejsze.

6. Wykorzystaj naturalne suplementy

witaminy w sumplementachZarówno w przypadku usuwania trądziku jak i pryszczy pomocne mogą okazać się sprawdzone suplementy. Większość kremów eliminuje bakterie ale tylko od zewnątrz oczyszczając twarz tylko na chwilę. Jeśli nie usuniemy bezpośredniego źródła powstawania bakterii to nie pozbędziemy się trądziku, krostek czy pryszczy.

Zapoznaj się ze sprawdzonymi preparatami zawierającymi naturalne składniki i witaminy, dzięki którym raz na zawsze pozbędziesz się wszelkich niedoskonałości. Więcej informacji znajdziesz klikając tutaj.

7. Niszczenie bakterii za pomocą pary

para wodnaGotowanie sprawi, że Twoja skóra zacznie lepiej oddychać. Wykorzystując tę metodę
pozbędziesz się bakterii, brudu oraz oleju gnieżdżącego się wewnątrz zatkanych porów, które mogą być przyczyną infekcji lub stanu zapalnego.

Aby pozbyć się pryszczy na twarzy za pomocą pary wypełnij duży pojemnik gorącą wodą, która została przed chwilą ugotowana. Następnie przyłóż głowę w taki sposób, aby para była w kontakcie z twarzą co najmniej przez 5 minut. Gdy już to zrobisz opłucz twarz przy użyciu letniej wody. Po wysuszeniu skóry możesz zastosować krem nawilżający bez oleju.

Znasz już metody polegające na przykładaniu lodu i gorącej pary. Czyli ciepło i zimno w najlepszym wydaniu. Ciekawe co będzie następne?

8. Użyj olejku z drzewa herbacianego

jak pozbyć się wyprysków i pryszczy na twarzy za pomocą olejka herbacianegoOlejek z drzewa herbacianego jest stosowany w produktach kosmetycznych. Z jednej strony ma właściwości kojące naszą skórę, a z drugiej skutecznie eliminuje bakterie. Zaopatrz się w butelkę czystego oleju herbacianego i rozcieńcz go w celu pozbycia się pryszczy na twarzy. Następnie nałóż olejek punktowo na pryszcze, które chcesz usunąć.

Wykorzystując tą metodę bądź jednak ostrożna, aby nie przesadzić, ponieważ wykorzystując nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego uzyskasz odwrotny skutek, który może spowodować oparzenia chemiczne na twarzy. Tak więc rób to bardzo ostrożnie.

9. Czosnek nie tylko odstrasza wampiry …

jak pozbyć się pryszczy na twarzy czosnekWykorzystanie czosnku może wydawać się nieco dziwne lecz postaram się rozwiać Twoje
wątpliwości. Po pierwsze czosnek jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który naturalnie eliminuje powstawanie trądziku oraz pryszczy. Po drugie zawiera duże ilości siarki, które pomagają zachować dobrą kondycję skóry.

Czosnek możesz wykorzystać na dwa sposoby: możesz stworzyć pastę lub wyciąć ząbek czosnku. W zależności od metody, którą wybierzesz przyłóż czosnek do miejsca, z którego chcesz usunąć pryszcze. Przytrzymaj czosnek przez co najmniej 5 minut. Następnie spłucz twarz letnią wodą.

10. Miód – naturalny składnik, który pomoże pozbyć się wyprysków

miódMiód jest jednym z najlepszych i naturalnych sposobów, dzięki którym pozbędziesz się pryszczy na twarzy. Metoda przygotowania jest następująca: Wlej trochę miodu w miejsce, na którym znajduje się pryszcz. Pozostaw go tak długo jak jesteś w stanie. Możesz zrobić również maseczkę i nałożyć ją na całą twarz. Gdy już będziesz gotowa, aby ją zdjąć, rozpuść miód używając odrobinę ciepłej wody.

I w ten sposób przeszliśmy do końca artykułu. Wszystko zależy oczywiście od Ciebie, która metoda będzie najbardziej Ci odpowiadać. Jeśli znasz inne metody, jak pozbyć się pryszczy na twarzy napisz o tym pod spodem w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here