Poradnik: Czego Nie Jeść Przy Trądziku

1

Pewnie zastanawiasz się jakich produktów unikać i czego nie jeść przy trądziku? Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością może Ci się wydawać, że wszystko co do tej pory stosowałaś nie przynosiło pożądanych rezultatów. Utrzymanie zdrowej i pięknej skóry wymaga całościowego podejścia. To problem, który należy rozwiązać zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

W tym artykule dowiesz się czego nie jeść przy trądziku oraz jakie działania trzeba podjąć, aby w jak najlepszy sposób pozbyć się tej dolegliwości raz na zawsze.

Dlaczego tradycyjne usuwanie trądziku nie działa?

Gdy spoglądamy na skórę, najczęściej widzimy objawy zewnętrzne – pryszcze, wągry, trądzik. Ludzie stosują kremy oraz maści, ale bez sukcesu. Ten rodzaj produktów może usunąć trądzik od zewnątrz, ale nie rozwiązuje do końca problemu.

sebumZanim na skórze zaczną pojawiać się niedoskonałości większość problemów z trądzikiem
może być związana z zaburzeniami hormonalnymi w krwiobiegu. Gdy zbyt wiele androgenów krąży we krwi pojawiają się problemy ze skórą. Organizm produkuje dużą ilość sebum, który sprzyja powstawaniu martwych komórek skóry i zatyka pory, tworząc pożywkę dla bakterii powodujących trądzik.

Podczas gdy stosowanie kremów może wyeliminować nadmiar sebum, a nawet zabić niektóre bakterie, skóra będzie nadal cierpiała, ponieważ nie został rozwiązany problem od wewnątrz.

Jak tworzyć dobre nawyki żywieniowe i czego nie jeść przy trądziku

Istnieje stare powiedzenie: „jesteś tym co jesz”. Produkty, które codziennie spożywamy mają istotny wpływ na nasze zdrowie. Podczas ustalania odpowiedniej diety musisz znaleźć takie produkty, które uchronią Twoją skórę przed rozwijaniem się trądziku.

Niektóre składniki niszczą naszą skórę powodując wypryski, pryszcze i trądzik. Należą do nich:

Cukier – spożywanie białego cukru może spowodować glikację i stany zapalne skóry. Te dwa procesy negatywnie wpływają na produkcję kolagenu i sprawiają, że skóra jest starsza i mniej witalna.

Oprócz tego powinnaś ograniczyć spożywanie słodyczy, tłustych i smażonych potraw oraz pieczywa białego, gdyż zawiera węglowodany proste odpowiadające za powstawanie trądziku.

Co jeść przy trądziku

Najlepiej spożywać owoce zawierające antyoksydanty, które niszczą źródło powstawania co jeść przy trądziku pomarańczebakterii. Witaminy które powinny znaleźć się w Twoim codziennym menu to m.in. witamina C, której najwięcej znajdziesz w pomarańczach, grejpfrutach, papryce i kapuście. Badania wykazały, ze spożywanie warzyw i owoców zawierających dużo witaminy C stymuluje produkcję kolagenu, który neutralizuje skutki glikacji i zapalenia skóry.

Innym mocnym przeciwutleniaczem jest witamina E, która zmniejsza pojawianie się blizn trądzikowych. Witaminę E znajdziesz w morelach oraz owocach papai.

Jeśli zależy Ci na szybkim i kompleksowym rozwiązaniu, w którym znajdziesz większość witamin, które wyeliminują trądzik od wewnątrz przeczytaj artykuł o sprawdzonych suplementach i witaminach.

Jakich składników chemicznych unikać przy trądziku

Wcześniej dowiedziałaś się czego nie jeść przy trądziku. Musisz jednak wiedzieć, że nie ma jednego rutynowego sposobu, który będzie działać na wszystkich. Niektórzy ludzie mają tłustą skórę, a inni suchą. W zależności od tego, do której grupy należysz musisz znaleźć indywidualny sposób oczyszczania organizmu.

Jeżeli masz tłustą skórę unikaj produktów, które nadmiernie nawilżają twarz. Nie jest to konieczne, ale może zwiększyć ochronę przed pojawianiem się wyprysków. Dla osób z suchą skórą trzeba zrobić na odwrót – wybrać środek do mycia twarzy z wbudowanym balsamem, dzięki któremu skóra stanie się żywsza (dzięki nawodnieniu).

Niezależnie od typu skóry unikaj produktów, które zawierają substancję chemiczne takie jak kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu i alkoholu. Te substancje mogą podrażnić skórę, zwłaszcza u osób, które mają alergię.

1 KOMENTARZ

  1. Sama studiuje dietetykę i potwierdzam, że spożywanie cukru może negatywnie działać na naszą cerę. Chociaż tutaj generalnie chodzi o ilość jaką spożywamy. Dlatego najlepiej ograniczyć słodkości i zamiast tego jeść dużo owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here