Cynk Na Trądzik – Czy Ma Wpływ Na Zdrowy Wygląd Skóry?

1

Cynk na trądzik okazuje się niedocenionym składnikiem. Jak pokazują najnowsze badania wiele osób, które cierpi na trądzik mają niedobór cynku. Jest to spowodowane głównie nieodpowiednią dietą.

W tym artykule przyjrzymy się dokładniej temu magicznemu składnikowi.

Jak cynk działa na trądzik

Cynk jest mikroelementem niezbędnym do życia ze względu na fundamentalną rolę w procesie replikacji komórek. Uczestniczy w większości procesów życiowych i ma wpływ na ukrszczek – wspomaga produkcje kolagenu i opóźnia proces starzenia się skóry.niedobór cynku

Jest szczególnie ważny dla osób, które mają jasną skórę. Okazuje się, że na niedobór cynku w organizmie cierpi wiele osób.

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 30% ludzi na całym świecie ma niedobór cynku. To ponad dwa miliardy ludzi! Jest to bardzo wysoki współczynnik.

Cynk na trądzik – objawy

 • Białe plamy na paznokciach
 • Sucha i wysuszona skóra
 • Biegunka
 • Wypadanie włosów
 • Słabe libido
 • Pojawienie się na skórze zmian trądzikowych

Fakty na temat produktów

Spożywasz dużo fasoli i produktów pełnoziarnistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Tak” to jesteś podwójnie narażona na niedobór cynku, ponieważ te produkty spożywcze zawierają fityniany, które negatywnie wpływają na pochłanianie cynku.

Wegetarianie są częściej narażeni na powstawanie trądziku, ponieważ cynk z pokarmów roślinnych przyswajany jest ponad cztery razy gorzej od mięsa.

Skąd wiedzieć, że masz niewystarczająco cynku?

co jeść aby nie mieć trądzikuBadania krwi nie zawsze dają dobre rezultaty. Przyjrzyj się swojej diecie. Zastanów się jakie produkty najczęściej spożywasz i jakie należy wyeliminować. Czy jesteś wegetarianką, weganką a może często jesz mięso? W zależności od tego jaka jest Twoja dieta jest to pierwszy krok, dzięki któremu zaczniesz mieć realny wpływ na to co się dzieje z Twoją skórą. Dostarcz do organizmu produkty, dzięki którym zachowasz naturalny wygląd skóry.

Produkty, które zawierają dużo cynku:

Cynk na trądzik, czyli produkty, które wpływają na skórę:

 • Ostrygi
 • Wątroba cielęca
 • Kiełki pszenicy
 • Ziarna zbóż
 • Orzechy

Spożywanie powyższych produktów powinno zapewnić Ci bogatą ilość cynku, dzięki której trądzik powinien stać się mniej intensywny. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić, ponieważ dostarczenie organizmowi zbyt dużej ilości cynku może mieć odwrotny skutek.

Czy jest coś innego oprócz cynku na trądzik?

Cynk jest tylko jednym z mikroelementów, który ma wpływ na regenerację skóry. Innymi ważnymi składnikami są witamina C, sarsaparilla, wyciąg z pestek winogron ora czerwona koniczyna. Optymalną dawkę składników znajdziesz w naturalnym preparacie Nonacne, dzięki któremu pozbędziesz się trądziku raz na zawsze.

Odpowiednio dobrana dieta oraz dostarczenie organizmowi cennych witamin i minerałów pozwoli Ci utrzymać zdrową i piękną cerę.

1 KOMENTARZ

 1. Ciekawy artykuł! Nie wiedziałam, że cynk może wpływać na naszą skórę. W sumie to u siebie zauważyłam, że jestem jakaś wysuszona i w ogóle. No cóż … czas coś z tym zrobić i sięgnąć po cynk 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here