5 Największych Mitów na Temat Trądziku

1

Istnieje tak wiele mitów na temat trądziku, że nie jedna osoba zastanawia się jak należy z nim walczyć. Czasami może wydawać się, że trądzik jest jednym z najbardziej niezrozumiałych problemów na świecie. Nic z tych rzeczy!

Poniżej znajdziesz informację na temat 5 najczęstszych mitów na temat trądziku

MIT 1: Trądzik jest tylko problemem nastolatków

trądzik mity nastolatekTo przekonanie nie jest do końca prawdziwe. Szacuje się, że około 80% nastolatków ma
problemy z trądzikiem. Młodzi ludzie przechodzą okres dojrzewania i występują u nich zmiany hormonalne. Jak się okazuje trądzik pojawia się również u osób po 30 roku życia.

Jest to spowodowane nadmiarem produkcji sebum, które zatyka pory na skórze i tworzy idealne środowisko dla bakterii. Dlatego osoby, które mają kilkadziesiąt lat również mogą cierpieć z powodu trądziku.

MIT 2: Stosowanie pasty do zębów eliminuje powstawanie trądziku

pasta do zębów trądzikJest to jeden z najstarszych mitów, które są błędnie interpretowane. Pasty do zębów zawierają szereg substancji chemicznych, które mogą podrażnić skórę. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają skórę wrażliwą i używają pasty do zębów zawierającą cynamon lub miętę.

Gdy nakładamy pastę do zębów na twarz możemy zostawić lekkie oparzenia na twarzy, które będą stymulowały powstawanie trądziku.

Pasta do zębów powinna być zarezerwowana tylko do mycia zębów.

MIT 3: Opalanie na solarium może wyeliminować powstawanie trądziku

opalanie się na solariumJest to mit, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Wiele osób uważa, że promieniowanie UV
emitowane w solarium pomaga osuszyć skórę i zmniejszyć powstawanie trądziku na twarzy.

Z jednej strony to prawda, ponieważ ciemniejszy odcień skóry pomaga zamaskować trądzik. Ukrywanie wyprysków różni się jednak od ich zwalczania. Długotrwałe opalanie na solarium może spowodować stan zapalny, a ponadto sprawia, że skóra wygląda starzej.

Większość badań potwierdza, że skóra narażona na promieniowanie UV w solarium zwiększa ryzyko powstawania czerniaka i innych form raka skóry nawet o 75%!

Gdy mamy do czynienia z promieniami słonecznymi lub solarium nie powinniśmy przebywać na nim zbyt długo. Warto zaopatrzyć się również w krem do opalania, który będzie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

MIT 4: Częste mycie twarzy powoduje powstawanie trądziku

mycie twarzyKolejny mit. Zbyt częste mycie twarzy osusza skórę, powoduje wydzielanie łoju oraz ją podrażnia.

Niebezpieczne jest mycie twarzy zwykłym mydłem, które może nasilić zmiany trądzikowe. Zamiast tego bezpieczniej jest użyć żeli antybakteryjnych.

MIT 5: Wyciskanie zmian trądzikowych przyśpiesza gojenie

Fałszywe działanie, które często stosują osoby, które chcą szybko pozbyć się trądziku. Powoduje do miażdżenie tkanki i wyciskanie bakterii wraz z łojem w głąb mieszka włosowego. To powoduje dłuższe gojenie zmian zapalnych i powstawanie śladów na twarzy. Efekt jest taki, że skórę pokrywają krosty i przebarwienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here